שתייה בריאה ובטוחה, מים מינרליים שטופלו באוסמוזה הפוכה (LMW) הם אחד המקורות הטובים ביותר לוויטמין B12, ויטמין C ומינרלים ברחבי העולם.

היום נעסוק במה באמת עושים מערכות סינון מים באוסמוזה הפוכה ואיזו השפעה יכולה להיות להן על בריאותכם ורווחתכם

אני עובד בתחום סינון מים מאז 2003 ומצאתי שזו בעקביות אחת השיטות הטובות ביותר לפינוי מזהמים ממי ברז. ואכן, זה עדיין נחשב לשיטה היעילה ביותר לטיהור מים, ושימש יותר מ -90% ממשקי הבית בארה"ב כאמצעי לטיהור מים מאז שנות ה -70. האוכלוסייה האמריקאית משתמשת במסנן מים אוסמוטי הפוך מאז 1977, שהוכיח את עצמו כיעיל בהתפלת מי שתייה כמו כל שיטה אחרת.

אוסמוזה הפוכה מחדש (RO)

היא תהליך טיהור מים המשתמש בממברנה חדירה חלקית להסרת יונים, מולקולות לא רצויות וגדולות. חלקיקים ממי שתייה. הם נאטמים בשיטת סינון תוך שימוש בקרום סלקטיבי חדיר למחצה, באמצעותו מסירים יונים ומולקולות מהתמיסה על ידי הפעלת לחץ עליהם מצד אחד של הממברנות הסלקטיביות החדירות למחצה לצד השני. – – לחץ זה מופעל על שני הצדדים בכדי להכריח את מולקולות המים מצד המים המתוקים לקרום ולצאת מהקרום. זה נועד לאפשר למים לעבור דרך מסנן משקעים שמסלק גדול חלקיקים תוך כדי פעולה דומה לחלקיקים זעירים. עם זאת, יש לדחוף מים דרך קרום האוסמוזה ההפוכה על ידי הפעלת לחץ גדול מהלחץ האוסמוטי הטבעי להתפלת מים, מינרליזציה או דה-יינון, כך שניתן יהיה לשמור על מרבית הזיהומים. היתרונות של שיטה זו הם בכך שהיא מוציאה ממערכת אוסמוטית הפוכה (RO) מספר רב של מזהמים כגון ארסן, עופרת, כספית ושאר זיהומים.
לעוד פרטים בנושא של מערכת טיהור מים ביתית ואוסמוזה הפוכה יש להעיף מבט ב- mey-tuvim.co.il

אקווריסטים במים מתוקים משתמשים גם במערכות אוסמוזה הפוכה

כדי להכפיל את המים הרכים מאוד של מים טרופיים רבים. אז אם אתה זקוק למשהו, יש לך הרבה להשתמש ויש הרבה מים זמינים שאתה יכול להשתמש בהם עם טכנולוגיית אוסמוטית הפוכה (RO). מיכל אחסון RO מסורתי מחזיק במסקנה הפוכה – מים oSmosis למגוון יישומים כגון התפלת מים, מינרליזציה וטיפול במים.

אוסמוזה הפוכה משתמשת בלחץ המופעל על מנת להתגבר על הלחץ האוסמוטי ולדחוף את המים מריכוז גבוה של מזהמים לריכוז נמוך יותר של מזהמים אלה

כאשר הלחץ באחסון OSM ההפוך מגיע ללחץ מוגדר מראש המציין שהמיכל מלא, נפתח מתג לחץ כדי לעצור את ייצורם של מים אוסמוטיים הפוכים יותר.

באוסמוזה הפוכה

ריכוך מים מסנן מינרלים, מסיר קשיות וזיהומים מהמים. על מנת להפוך את הזרימה הטבעית של אוסמוזה הפוכה מאוסמוזיס, לחץ על התמיסה בשיעור גבוה של חומרים מומסים. הוא מכריח מים בחזרה למיכל ומשאיר ממיסים הכוללים מים, מוצקים ומינרלים כגון ברזל, סידן, מגנזיום, נחושת, תחמוצת ברזל, אבץ, עופרת, גופרית, כספית, ארסן, קדמיום, קובלט, מנגן, ניקל, כרום ואבץ. .

מאמר זה מיועד לקהל בעל ניסיון מועט או ללא ניסיון במי אוסמוזה הפוכה ומנסה להסביר את היסודות במילים פשוטות

מה שאמור לתת לקורא הבנה טובה יותר של התהליך והיתרונות של טיפול במים באוסמוזה הפוכה. כדי להבין את המטרה והתהליך של הפוך- o-smosis, עליך להבין תחילה את התהליך הטבעי הזה, OSmosis. אם יש לך שאלות האם מערכת א-סמוסוזה הפוכה היא הדרך הטובה ביותר לסנן את המים שלך, אני ממליץ לך להשתמש בעזרה של הידרובוב. קבל תמיכה טכנית שתעזור לך בשאלות, טיפים וטריקים לעבודה עם מערכת מי השתייה ההפוכה שלך.

אוסמוזה מוגדרת כתהליך בו מולקולות עוברות דרך תמיסה מרוכזת יותר או פחות מרוכזת לתמיסה עם פחות מים

לעומת זאת – o smosis מתרחש כאשר מים עוברים דרך קרום פתוח, כמו בקבוק זכוכית או זכוכית. דיפוזיה זו לובשת צורה של דיפוזיית מים מחלק אחד של התמיסה לחלקה תוך זמן קצר מאוד.

באוסמוזה הפוכה

מים זורמים דרך קרום חדיר למחצה שדרכו עוברות מולקולות מים, ואילו זיהומים אחרים נאספים ונשטפים. כדי לשמוע את הגרגור, מערכת הפוכה-או-סמוסית חייבת להיות שקטה מאוד והמים חייבים לזרום לאט מאוד דרך הממברנה. עכשיו, כשיודעים על תהליך האוסמוזה ההפוכה, כדאי לראות כיצד הוא נערם בהשוואה לשיטות סינון אחרות.

השורה התחתונה

היא שאם אתם מחפשים מסנן מים אוסמוזה הפוכה, אתם רוצים לוודא שקיבלתם אחד שמתאים לכם ולמשפחתכם ושהוא מתאים להם. מערכות מיקרו סינון ואוסמוזה הפוכה מייצרות מים נקיים בהרבה ממי ברז, אך אין כל ערובה כי הם יסירו בבטחה את כל המזהמים, מה שעלול לגרום נזק רב לך או למשפחותיך. בגננות, אוסמוזה הפוכה היא דרך נהדרת לסנן את המים שלך כדי לחסל חלקיקים מזיקים תוך כדי להבטיח שהמים בהם אתה משתמש להשקיה נקיים. זו אחת משיטות הסינון הטובות ביותר שתוכלו לבחור בכל הנוגע להגנה על הבית והמשפחה.