צמחים ובעלי חיים מייצרים עשרות אלפי כימיקלים מדי שנה כדי למנוע מחרקים ואוכלי העשב לאכול אותם, ויש סיבה שיש לנו שפע של חומרי הדברה טבעיים. קוטלי חרקים משמשים בחקלאות, שלא לדבר על חנויות מכולת המשתמשות בחומרי הדברה כדי להרחיק חרקים או מכרסמים. גם כאשר הדברה נשלטת בצורה יעילה, תוויות ההדברה מפרטות מוצרים יעילים בשוליים בלבד ומציגות אותם כ"פיקוח יעיל ". אורגניזמים מהונדסים גנטית מניעים את השימוש בחומרי הדברה, והמוכרים הגדולים ביותר של זרעים מהונדסים גנטית הם חברות ההדברה עצמן.

התווית מציינת כמה משתמשים בחומרי הדברה באזור מסוים ואומרת אם אין להשתמש בה על צמחים פורחים או פורחים

או שמא יש להשתמש בחומרי הדברה רק כאשר דבורים ומאביקים אחרים אינם מזינים באופן פעיל ( לדוגמא, זמן קצר לאחר רדת החשכה). ניתן לבטל חומרי הדברה עם דרכי פעולה שונות אם הם מסומנים אחרת בתווית הדברה.

אם השימוש בחומר הדברה מוצדק

כנראה שתדע כיצד ומתי להשתמש בו בצורה יעילה והאם עליך להשתמש בו על פי הוראות התווית. הבן כי חומרי הדברה שונים תוקפים מזיקים בדרכים שונות וכי הבדלים אלה מחייבים אותך להשתמש בשני סוגי ההדברה. לבסוף, בעת בחירת חומרי הדברה, זכרו כי שלבים מסוימים של מזיקים נשלטים רק על ידי שלב מסוים של המזיקים.

אם יש צורך בהדברה, בחרו את היעיל כנגד כל המזיקים וכמו כן מהווה את הסיכון הנמוך ביותר לבריאות האדם ולסביבה. נסו להימנע מחומרי הדברה בעלי קשת רחבה שיש בה כדי להרוג או לפגוע במזיקים מועילים רבים.

אם הדברה מוגדרת כחומר הדברה בשימוש מוגבל

היא נחשבת למסוכנת מדי למכירה לקהל הרחב. ניתן למכור חומרי הדברה רק בארה"ב אם ה- EPA רשם את ההדברה ואישר תווית המכילה מידע על אופן השימוש והטיפול בה בצורה בטוחה. לאחר רישומם, ה- EPA ורגולטורים אחרים יחליטו אם להשתמש בחומרי ההדברה כמוגבלים או לא.

חומרי הדברה שימשו להרוג חרקים ודגים עוד מימי החקלאות הראשונים

עם שימוש משמעותי החל מסוף המאה ה -17. כמה מחומרי ההדברה הנפוצים ביותר הם קוטלי חרקים שהורגים חרקים, קוטלי עשבים ההורגים עשבים שוטים, מכרסמים ההורגים מכרסמים וקוטלי פטריות הנלחמים בפטריות, עובש וטחב.

השימוש והשימוש בכימיקלים רבים של חומרי הדברה לא הוסדר עד 1972, אז התקבל החוק הפדרלי בנושא קוטלי חרקים, קוטלי פטריות ומכרסמים. זה נועד להגן על הציבור מפני שימוש לרעה בחומרי הדברה, אך השימוש החורג לא בוטל.

האופן שבו הדברה תוקפת מזיק מציע את הדרך הטובה ביותר להשתמש בו

כמו גם את הסיכון להגיע למזיק ולחשוף אותו. הערך את אפשרויות ההדברה שלך בזהירות והשתמש בשילוב של טכניקות הדברה העשויות לכלול קוטלי חרקים, קוטלי פטריות, קוטלי עשבים ומכרסמים יחד עם חומרי הדברה אחרים כגון קוטלי חרקים.

על ידי מריחה חוזרת ונשנית של אותו הדברה

החקלאים מחסלים את רוב האוכלוסיות הפגיעות לכימיקל. חלק מהאוכלוסייה יכולה לשרוד בהתזה עם חומרי הדברה, אך בסופו של דבר ההדברה תהפוך ליעילה ותתבזבז בסביבה שבה לחקלאים אין מעט או שליטה על מספר המזיקים באזור או על איכות הגידולים שלהם.

המכונה גם "מלכודות הדברה"

חקלאים נאלצים להשתמש ביותר ויותר כימיקלים רעילים כדי להילחם בחרקים ובעשבים שפיתחו עמידות בפני חומרי הדברה. השימוש המחמיר בחומרי הדברה בעשורים האחרונים הפך לאיום על בריאות הציבור ואסון סביבתי, ואף הוביל לכך שגדלי-העל זקוקים יותר ויותר להדברה רעילה בכדי למות. בעיה חשובה נוספת ברוב יישומי ההדברה היא שהם הורגים אורגניזמים רבים שאינם המזיקים שמטרתם הטיפול. בעיות בחוות הנגרמות כתוצאה משימוש בחומרי הדברה הן תוצאה של שילוב של נוהלי ניהול לקויים וחוסר ידע על ההשפעות ארוכות הטווח של שימוש בחומרי הדברה.

למרות שהמונח "הדברה" משמש לעתים קרובות כמילה נרדפת להדברה

השימוש בחומרי הדברה הוא למעשה תוצאה של מגוון חומרים אחרים, כמו דשנים, קוטלי עשבים, הדברה וקוטלי עשבים – עשבים עמידים. אמנם בעבר התייחס רק לקוטלי חרקים, אך הוחל על חומרי הדברה שונים אחרים בשנים האחרונות. על אף שהוא מכונה רק "קוטל חרקים", הוא יכול לשמש במקרים רבים כשילוב של קוטלי חרקים וחומרי הדברה שונים אחרים.

קוטל חרקים

הוא חומר הדברה המשמש להדברת חרקים, קוטל עשבים הוא הדברה המשמשת להדברת עשבים שוטים, נמטודות הן חומרי הדברה המשמשים להדברת נמטודות, קוטלי פטריות הם חומרי ההדברה המשמשים כפטריות, מכרסמים וחומרים אנטי מיקרובידיים הם אלו השולטים במכרסמים. , מיקרוביאלים הם חומרי הדברה וחלקם קוטלי עשבים. הדברה היא אחד הסוגים הנפוצים ביותר של קוטלי חרקים בארה"ב ובאזורים אחרים באירופה.