מבוא

עיצוב אתרים רספונסיבי (RWD) הוא גישת עיצוב אתרים שמטרתה ליצור אתרים כדי לספק חווית צפייה אופטימלית – קריאה וניווט קלים עם מינימום של שינוי גודל, הזזה וגלילה – על פני מגוון רחב של מכשירים (ממסכי מחשב שולחניים ועד ניידים טלפונים). RWD נחשב לפיתוח חדש וחשוב בעיצוב אתרים.

זה קיים מאז 2010 אבל הוא צבר פופולריות רבה יותר בשנים האחרונות. עלייתם של סמארטפונים, טאבלטים ומכשירים ניידים אחרים הובילה לצורך הולך וגובר באתרי אינטרנט רספונסיביים.

אתרים רספונסיביים הם האפשרות הטובה ביותר עבור העסק שלך מכיוון שהם מתאימים לנייד. אם אתה רוצה ליצור בלוג עבור החברה שלך, אתר רספונסיבי הוא חובה.

במאמר זה, אני הולך להציג בפניכם אתרים רספונסיביים. מה הם וכיצד הם יכולים לעזור לך להצמיח את העסק שלך.

הקדמה: מהו אתר רספונסיבי? ולמה צריך להיות אכפת לך?

אתר רספונסיבי הוא אתר שמתאים אוטומטית לגודל המכשיר בו הוא מוצג. המשמעות היא שלא משנה באיזה מכשיר אתם משתמשים, תוכלו לצפות בתוכן האתר בצורה שאינה מעוותת.

הסיבה שבגללה אתה צריך לדאוג לאתרים רספונסיביים היא כי הם מקלים על החיים שלך. אתה כבר לא צריך לדאוג אם האתר שלך נראה טוב באייפון או במחשב שולחני או לא.

האבולוציה של האינטרנט הביאה לעלייה דרמטית במספר המכשירים שבהם ניתן לגשת לתוכן. שני הפופולריים ביותר הם מחשבים שולחניים ומכשירים ניידים.

עיצוב אתרים רספונסיבי הוא טכניקה המאפשרת לדפי אינטרנט להתאים באופן דינמי לגדלי מסך שונים, כמו מסכי שולחן עבודה ומסכים ניידים. זה נעשה על ידי שימוש בשאילתות מדיה של CSS3 שמשנות את הפריסה של דף האינטרנט בהתבסס על גודל המסך.

מאמר זה יבדוק מהו עיצוב אתרים רספונסיבי, מדוע הוא חשוב וכיצד אתה יכול לעשות זאת בעצמך.

עיצוב פריסה וניווט

העיצוב של אתר אינטרנט צריך להיות רספונסיבי ואמור לעבוד על כל מכשיר. הניווט צריך להיות קל לשימוש ולא צריך לדרוש מהמשתמשים לגלול בלי סוף.

עיצוב רספונסיבי הוא האומנות לגרום לאתר להיראות טוב בכל מכשיר. זה הרעיון שאתר צריך להיות מסוגל להתאים לכל גודל מסך, מטלפונים ניידים ועד למחשבים שולחניים.

במאמר זה, אכסה שלושה היבטים חשובים של עיצוב רספונסיבי: עיצוב פריסה וניווט, עיצוב פריסה ועיצוב ניווט.

משאבים מעשיים לבוני אתרים רספונסיביים

אתרים רספונסיביים הם חובה עבור כל עסק שרוצה להישאר תחרותי בעידן זה. ולמרות שלבוני אתרים רבים יש את הידע לבנות אתרים רספונסיביים, אולי אין להם זמן או משאבים לעשות זאת.

במאמר זה, נדון בכמה משאבים מעשיים עבור בניית אתרים רספונסיביים שאפשר להקל על עבודתם. אנו גם נבדוק מה הופך עיצוב רספונסיבי נהדר וכיצד אתה יכול להשתמש במשאבים אלה כדי להתחיל עם אתר רספונסיבי משלך.

המאמר דן במשאבים המעשיים עבור בוני אתרים רספונסיביים. זהו משאב נהדר לכל מי שרוצה ללמוד עוד על תהליך בניית אתרים רספונסיביים.

זה מכסה הכל, החל מאיך להשתמש ב-HTML, CSS ו-Javascript ועד כמה טיפים על עיצוב וקידוד. המאמר מספק גם רשימה של כלים מועילים שניתן להשתמש בהם בבניית אתר אינטרנט.