עורך דין דיני משפחה

כולנו עוברים את אותו מעגל בחיים פחות או יותר- נולדים, גדלים, מתחתנים, יש כאלה שמתגרשים, חותמים על הסכמי ממון, משלמים מזונות. וגם אלה שנשארים נשואים מביאים ילדים, מזדקנים ומתחילים להתעסק בנושא של צוואה שיש להשאיר וירושה שיש להוריד. כל הנושאים האלה נכנסים תחת הכותרת של דיני משפחה, תחום סבוך למדי שכן חלק מהדינים הם תחת בית הדין הרבני וחלק מהדינים הם תחת בית הדין לענייני משפחה. אז מה עושים בכדי להתנהל בצורה הטובה והיעילה ביותר? שוכרים את שירותים של עורך דין משפחה.

דיני המשפחה העיקריים בהם עוסק עורך דין משפחה:

בין אם מדובר בנישואין או בגירושין, הסכם ממון או הסכם שמכריז עליכם כידועים בציבור- יש צורך בהסכם רשמי שמתעד את הכל בצורה ברורה ושלא משתמעת לשתי פנים. כמו כן יש להגן על שני הצדדים וגם לחייב אותם לעמוד במה שהתחייבו לו. לכן יש צורך בשירותיו של עורך דין משפחה שידע לנסח את ההסכם בצורה הטובה ביותר. אבל עוד לפני ההסכם, שהוא השלב הסופי והמסכם של התהליך- עורך דין משפחה מלווה את הלקוחות שלו לאורך התהליך שהם עוברים, בקשה למשמורת או וויכוח על מזונות, כתיבת צוואה או הוצאה לפועל של ירושה מהרגע שפנו אליו ועד כאמור, להסכם החתום המוסכם על כל הצדדים.

עורך דין משפחה צריך להיות בקיא ולהכיר את כל דיני המשפחה המסועפים לדעת בדיוק מתי לפנות לבית הדין הרבני ואילו תיקים ניתן לנהל תחת בית הדין לענייני משפחה. תפקידו העיקרי הוא לדאוג שכל תהליך שהלקוח שלו עובר ינוהל במהירות וביעילות לפי דיני המשפחה וייסגר בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח שלו. דיני המשפחה העיקריים בהם עוסק עורך דין משפחה הם- נישואין, גירושין, הסכמי ממון, מזונות, צוואות וירושות.

נישואין וגירושין- לפי החוק במדינת ישראל ברגע שמדובר בבני זוג ששניהם יהודים בית הדין הרבני הוא הגוף היחידי והסמכות הבלעדית לחתן ולאשר את הכתובה שמהווה הסכם בין בני הזוג. גם תהליך הגירושין עצמו מתבצע בבית הדין הרבני אך כל תחום תשלומי המזונות וחלוקת זמני השהייה בין בני הזוג מתנהל תחת בין הדין לענייני משפחה. עורך דין משפחה יכול לשמש כמגשר במידה והוסמך לכך ובכך לייעל ולזרז את תהליך הגירושין וגם לסייע בכך שיגמר בצורה הטובה ביותר והמטבית לשני בני הזוג. אחד הנושאים הנפוצים והנפיצים כאשר מתייחסים לגירושין הוא נושא המזונות. ישנם מזונות אישה וישנם מזונות ילדים, יש סכומים קבועים ויש תנאים שמשפיעים על גובה הסכום ותפקידו של עורך הדין לוודא שהלקוחות שלו משלמים או מקבלים את הסכום המגיע להם על פי חוק.
למידע מורחב על עורך דין משפחה מומלץ נא לבקר באתר guardianangel.co.il

הסכמים נוספים שבהם מתעסק עורך דין משפחה הם חתימה על הסכם ממון שנפוץ אצל בני זוג לפני קיום חתונה ומסדיר את חלוקת הרכוש המשותף ביניהם. כמו כן הוא מסדיר מה קורה כאשר בני הזוג מחליטים להיפרד. בנוסף להסכמי ממון יש גם הסכמי חיים משותפים לבני זוג שאינם מעוניינים להתחתן לפי דת משה וישראל אך כן מעוניינים לחלוק את חייהם ביחד. הסכמים נוספים נפוצים ומוכרים בתחום דיני המשפחה בהם מתעסק עורך דין משפחה עם צוואות וירושות. על פי החוק במדינת ישראל כל אדם רשאי לכתוב צוואה חוקית ולהוריש את כספו ואת רכושו לכל מי שיבחר בו. ישנם סוגי צוואות ותהליך הוצאה לפועל של ירושה ועורך דין המתמחה בתחום ידע לנהל את כתיבת הצוואה בצורה הטובה ביותר שלא תשאיר מקום לספק בנוגע לירושה וכן להוציא לפועל את הירושה כאשר יגיע הזמן לכך.