מדוע יש צורך בשרת האחסון?

שרת אחסון הוא מחשב המאחסן נתונים וקבצים עבור מחשבים אחרים ברשת. זהו החלק החשוב ביותר בכל מערכת מחשוב, מחשבים ביתים או משרדיים לא יוכלים לאחסן או לשתף נתונים.

שרת אחסון נחוץ,  מכיוון שהוא מספק גישה לכל הנתונים בכל המחשבים המחוברים לאינטרנט. ללא גישה זו, המשתמשים לא יוכלו להשתמש בתוכנות הדורשות הכנסת נתונים, למשל תוכנות עיבוד תמלילים, דפדפני אינטרנט או מערכות ERP ברשת.

חייבים להשתמש בשרתי אחסון מכיוון שהם חזקים ומאחסנים נתונים. תוכנות בשרת אחסון משמשות לניהול נתונים והפעלתם. מרכזי נתונים זקוקים לשרתי אחסון כדי לאחסן את כל הנתונים שהם אוספים. שרת אחסון הוא מחשב המאחסן נתונים על דיסקים קשיחים, דיסקים אופטיים או מדיה אחרת כאשר כל הדיסקים מחוברים למערך בסגמנט Data Storage.

 -שרתי אחסון נחוצים מכיוון שהם מאחסנים נתונים.
 -תוכנת שרת אחסון משמשת לניהול שרת האחסון והנתונים.
 -מרכזי נתונים זקוקים לשרתי אחסון כדי לאחסן את כל הנתונים שנאספו,        כמו גם כל מידע אחר שצריך לאחסן לשימוש עתידי.
 -שרת אחסון הוא מחשב המאחסן נתונים על דיסקים קשיחים, דיסקים              אופטיים או מדיה אחרת.

למה אתה צריך שרת אחסון

שרת אירוח הוא מחשב המספק שירותים למחשבים והתקנים אחרים דרך האינטרנט. זוהי מכונה פיזית או וירטואלית המאחסנת נתונים ומריצה תוכנות.

שרתי אחסון אחראים להגשת דפי אינטרנט למשתמשים. הם גם מספקים גישה למאגרי מידע, קבצים, דואר אלקטרוני ומשאבים אחרים באינטרנט.

סוכנויות דיגיטליות זקוקות לשרתי אחסון על מנת לארח את האתרים והאפליקציות של לקוחותיהן. שרתי אירוח עוזרים גם בשיתוף תוכן עם סוכנויות דיגיטליות אחרות ברמה הארגונית.

אחסון נתונים הוא חובה לכל עסק כיום. אתה צריך לאחסן נתונים כדי לגבות אותם, או במקרה של שירות ענן, עליך לאחסן את הנתונים שלך בשרת. ישנם סוגים רבים של שרתי אחסון, אך אנו נתמקד בשרתי אחסון NAS ו-SAN.

למשל , NAS (Network Attached Storage) הוא סוג אחסון זול שאליו ניתן לגשת למחשבים אחרים ברשת. זה חסכוני יותר מ-SAN (רשת שטח אחסון) מכיוון שאינך צריך לקנות שרת יקר כמו גם רכיבים אחרים כמו כוננים קשיחים וכבלים.

SANs יקרים יותר מ-NAS כי הם דורשים הרבה חומרה, אבל בימים אלה SANs הופכים סבירים יותר מכיוון שהם משולבים בטכנולוגיות חדשות כמו תשתית היפר-קונברזציה (HCI).

10 שרתי האחסון הטובים ביותר בשוק כיום

10 שרתי האחסון הטובים ביותר בשוק כיום הם:

1. שירותי אינטרנט של אמזון

2. Google Cloud Platform

3. Microsoft Azure

4. Rackspace

5. פתרונות מחשוב ענן של IBM

6. תשתית ענן של אורקל

7. Servers24 Cloud (servers24.io)

8. DigitalOcean

9. OVH Hosting Services, Inc. (OVH)

10. GoDaddy Group, Inc (GoDaddy)

מה זה NAS? וכיצד NAS מפיץ את הנתונים והקבצים שלך ברשת?

שרתי אחסון NAS הם התקני אחסון מחוברים לרשת שניתן לגשת אליהם ברשת מקומית. שרתי NAS מספקים שירותי אחסון נתונים, שיתוף קבצים וגיבוי נתונים לרשת המקומית. שרתי NAS נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר בעסקים קטנים ובתים.

סוג זה של שרת שונה משרת SAN מכיוון שהוא אינו דורש שרת נוסף כדי לפעול. המשמעות היא שיש לו פחות עלויות חומרה עבור החברה או האדם המשתמשים בו, וקל יותר להגדיר אותו.

NAS ראשי תיבות של Network Attached Storage. NAS הוא שרת אחסון המחובר לרשת וניתן לגשת אליו ממחשבי לקוח ברשת. שרת אחסון זה משמש לאחסון נתונים וקבצים במיקום מרכזי. ארכיטקטורת ה-NAS נועדה להפיץ את הנתונים והקבצים שלך על גבי הרשת, כך שלכל לקוח ברשת תהיה גישה לקבצים אלו, תוך מתן יתירות וביצועים משופרים.

מערכת NAS מורכבת בדרך כלל משלושה רכיבים:
1. דיסק קשיח או SSD
2. מעבד אחד או יותר
3. מודולי זיכרון
4. מערכת הפעלה (OS) ויישומי תוכנה

הכונן הקשיח או ה-SSD מאחסן נתונים וקבצים, בעוד המעבד מנהל את זרימת המידע בין רכיבי חומרה ויישומי תוכנה. מודולי זיכרון מספקים אחסון זמני עבור נתונים המועברים בין רכיבי חומרה במהלך פעולות עיבוד; הם גם מאחסנים מידע כאשר כוח אינו זמין ממקורות אחרים כגון סוללות או גנרטורים.
מערכת ההפעלה מנהלת את הפעולה של כל רכיבי החומרה בתוך מערכת ה-NAS.

NAS לעומת SAN לעומת DAS – מה עדיף בשבילך? יתרונות וחסרונות של כל מערכת

NAS:

ה-NAS הוא התקן אחסון מחובר לרשת המאפשר לך לאחסן נתונים במיקום מרכזי ברשת שלך. הוא זול יותר מהתקני אחסון אחרים, אך יש לו יכולת מדרגיות וביצועים מוגבלים.

SAN:

ה-SAN היא רשת שטח האחסון המציעה מדרגיות וביצועים גבוהים לאחסון נתונים. ה-SANs יקרים יותר ממכשירי NAS ואינם קלים להגדרה. DAS:

DAS ראשי תיבות של Direct-attached storage כלומר הכוננים הקשיחים מחוברים ישירות למחשב ללא חומרה או תוכנה ביניהם. ל-DAS יש את הביצועים הטובים ביותר מכל שלוש המערכות, אבל יש לו גם את המדרגיות ואת נקודת המחיר הנמוכים ביותר.